HAKKIMIZDA

CG Ayakkabı sektöründe köklü bir geçmişe sahiptir. Kuruluşun öyküs CG ayakkabının kurucusu Mehmet Emin GÜMÜŞ mesleğine bir ayakkabıcı çırağı olarak ilk adımı atmasıyla başlamıştır. Özveri ile hakiki deri ayakkabı üretimi hakkında birikim kazanmış ve üretimin her aşamasında yer almıştır. Bu birikimin sonunda 1965 yılında kendi işini kurmuş ve birçok kurumsal marka ile işbirlikleri olmuştur.
 
Mehmet Emin GÜMÜŞ 20 yıl sonra oğullarını da şirkete kazandırmıştır. 95’lerin ortalarına doğru üretim sürecini hızlandırmak amacıyla, küçük ölçekli atölye üretiminden fabrika temelli ayakkabı üretim sürecine bir geçiş yapılmıştır. Kuruluş, uluslararası sektörün önde gelen ve tercih edilen firmalarındandır. Türkiye de ve uluslararası bir çok lider firmayla iş birliği içerisindedir.
CG ayakkabı şirketin ortaklarından Cengiz GÜMÜŞ tarafından Nişantaşına açılan ilk mağazasıylada şubeleşmiş ve sektörde yerini almıştır.
 
Cengiz Gümüş, nişantaşında ilk mağazasını açmış kaliteyi özeni ve ayakkabıda detayın önemini mağazasında müşterileri için sunduğu ayakkabılarda göstermiştir.